بازگشت اتباع تحصیل کرده

پروژه بازگشت متخصصین افغان (RQA)

 

   سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) پروژه ی RQA 2021/2022 را برای اشتغال اتباع متخصص افغان که در حال حاضر در ایران ساکن هستند، در موسسات دولتی و خصوصی در افعانستان به منظور تسهیل بازگشت و خدمت به وطن اجرا خواهد کرد تا از این طریق فرصتی برای آنها فراهم شود که از دانش و مهارت خویش در راستای آبادانی و توسعه کشور استفاده نمایند.

پروژه RQA سال 2021/2022

همانند سالهای گذشته، پروژه بازگشت متخصصین RQA سازمان بین المللی مهاجرت فرصتی برابر را برای پذیرش علاقمندان به خدمت و بازسازی کشور خویش فراهم می نماید. لذا بدینوسیله از داوطلبین دعوت به عمل می آید که برای ثبت درخواست در مشاغل منتشر شده اقدام نمایند.

چه کسانی مشمول این طرح هستند؟

کلیه اتباع کشور ج.ا. افغانستان که در ج.ا. ایران تحصیل می نمایند و یا بصورت قانونی اقامت دارند در صورتی که شرایط ذکر شده در گزینش هر یک از شرح وظایف منتشر شده را داشته باشند، می توانند در طرح بازگشت متخصصین ثبت نام نمایند. البته شایان ذکر است که افرادی که در سالهای گذشته از این پروژه بهره مند شده اند، واجد شرایط برای ثبت نام مجدد نمی باشند.

مهلت ثبت نام:

متقاضیان می توانند درخواست خود را از تاریخ 8 آوریل 2021 لغایت 24 آوریل 2021 (19 فروردین 1400 الی 4 اردیبهشت 1400) ارسال نمایند. درخواست های ارسال شده خارج از تاریخ فوق الذکر مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

مهلت ثبت نام تا تاریخ 22 می 2021 ( 1 خرداد1400 ) تمدید شد.

 

نحوه ثبت نام:

جهت مشاهده مشاغل موجود در پروژه RQA 2021/2022 و انجام مراحل ثبت نام، به لینک ذیل مراجعه فرمایید. درخواست ها ارسال شده به ایمیل کارمندان سازمان و یا به موسسات میزبان قابل قبول نمی باشند:

لینک ثبت نام: https://afghanresponse.iom.int/RQA

لطفاً توجه بفرمایید که سازمان بین المللی مهاجرت هیچ نوع هزینه ای برای هیچ مرحله ای از ثبت نام تحت پروژه RQAدریافت نمی نماید. تمامی استخدام ها بر اساس یک پروسه شفاف بعد از دریافت، و مرور تقاضاهایی که واجد شرایط از نظر سند تحصیلی و تجربه کاری بر اساس لایحه وظایف مربوطه شناخته می شوند، انجام خواهد شد.